Uciesz się zmartwychwstaniem!

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w nieco eksperymentalnym wydarzeniu organizowanym przez nasze duszpasterstwo.

„Biały tydzień” – bo tak to wydarzenie nazwaliśmy – pod hasłem „Uciesz się zmartwychwstaniem!” ma nam pomóc lepiej zrozumieć i przeżyć tajemnicę zmartwychwstania Pańskiego, ale też prawdziwie się nią rozradować i sprawić, by nieustannie towarzyszyła nam w codziennym życiu.

O co w ogóle chodzi?

  1. Od poniedziałku do soboty będziemy spotykać się codziennie o 6:30 na mszy świętej (w dolnym kościele), żeby spotkać się z Jezusem i z Nim zacząć dzień. Tematyka kazań będzie dotyczyć właśnie chrześcijańskiej radości wypływającej ze zmartwychwstania.
  2. Po mszy natomiast będziemy wspólnie jeść śniadanko, żeby spotkać się też z ludźmi, umocnić się we wspólnocie i podzielić swoją radością.
  3. W sobotę czeka nas dzień skupienia, czyli minirekolekcje, które poprowadzi Krystian Mółka SJ.
  4. W niedzielę zostawiamy czas na własne przemyślenia i na to, by treści z całego tygodnia jakoś się poukładały. Wieczorem natomiast spotykamy się na akademickiej mszy świętej o 19:30, po której czekać nas będzie agapa*.

Garść dodatkowych informacji:

  • kiedy: 11.05 – 17.05.2015
  • gdzie: DA Dach
  • na śniadaniach obowiązuje zasada analogiczna do śniadań roratnich – duszpasterz ogarnia chleb, herbatę, kawę, ale dobrze by było, żeby każdy przyniósł też coś do tego chleba 🙂
  • * agapa – gdyby ktoś nie wiedział co to, odsyłam do Wikipedii 🙂

Comments are closed.