Dach dla tych, którzy nie mają dachu!

Dach dla „Kto daje ubogim, nie zazna biedy.”

Zbliża się czas oczekiwania na nowonarodzonego Jezusa. Wielkimi krokami nadchodzi również zima. Każdy z nas wie, jak bardzo przydaje się wtedy ciepłe ubranie, coś gorącego do jedzenia i picia. Po powrocie do domu marzymy jedynie o zrobieniu sobie ciepłej herbaty i wskoczeniu pod koc do łóżka.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na tego typu luksus. Pamiętajmy w tym okresie o ludziach, dla których kubek ciepłej herbaty to prawdziwy skarb. Wyjdźmy do nich z pomocą! Pokażmy, że są na świecie ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Inicjatywa street working DA DACH jest bardzo prosta. Spotykamy się w naszym Duszpasterstwie, szykujemy kanapki, gorącą herbatę, zabieramy zebrane ciepłe ubrania i ruszamy w miasto. Wychodzimy do nich z tym, co jest im najbardziej potrzebne!

Jak można pomóc:
Po pierwsze przyjdźcie 4, 12 i 15 grudnia do DA Dach (w google docsie podane są dokładne godziny), pomóżcie nam w przygotowaniu kanapek i herbaty. Potem wspólnie wyruszymy w okolice Dworca PKS, by rozdać przygotowane przez nas jedzenie i picie.

Po drugie możecie wesprzeć nas materialnie i finansowo. Jeśli macie jakieś stare zimowe ubrania, których już dawno nie nosicie, przynieście je do nas. Jeśli chcecie, możecie też wybrać się na wycieczkę po lumpeksach i kupić za niewielki koszt rękawiczki, czapki czy bluzy (i je też oczywiście przynieście do nas). Możecie także przekazać nam produkty, z których my przygotujemy posiłki dla potrzebujących (chleb, wędlinę, sery, warzywa). Możecie dostarczyć nam także różnego rodzaju żywność, którą będziemy mogli rozdać ubogim (konserwy, bochenki chleba itp.). Możecie nas także wesprzeć finansowo. W późniejszym czasie podamy informację, kiedy odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel.

Po trzecie: otoczcie to wydarzenie swoją modlitwą. Wspólnie połączmy siły, by wyszło z tego coś naprawdę dobrego.

Po czwarte: zapraszajcie do wydarzenia swoich znajomych. Im więcej ludzi chętnych do pomocy, tym większe efekty naszej wspólnej pracy!

Link do Google Docsa, w którym możecie zapisywać się na konkretny termin street workingu.

Comments are closed.