Grupy formacyjne

Serdecznie zapraszamy do udziału w grupkach formacyjnych!

Na naszych spotkaniach czytamy Pismo Święte, rozmawiamy o nim i dzielimy się tym, jak Bóg działa w naszym życiu. Ucząc się od siebie nawzajem mamy szansę wzrastać w wierze i modlitwie.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną szczególnie dbać o swój rozwój duchowy, którzy chcą podzielić się doświadczeniem Pana Boga z innymi.

Obecnie w naszym duszpasterstwie funkcjonują dwie koedukacyjne grupki formacyjne (jedna ze względu na staż wspólnej pracy jest już zamknięta).

 

Grupka Kasi i Madzi zwana inaczej grupką Królewny Śnieżki i jednego krasnoludka

Obie prowadzące maja nadzieję, że cały czas i tak dowodzi Duch Święty. Formowanie się w wierze? Brzmi mądrze ale o co w tym chodzi? To po prostu rozmowy, dzielenie i bycie razem z jednym zastrzeżeniem ze Pan Bóg jest tematem przewodnim. Chociaż na razie jest dość kameralne to jednak bardzo ciepło i wciąż zapraszamy nowe osoby. Możemy się czasem trochę pokłócić byleby konstruktywnie i nie boimy się trudnych tematów. Ale bez obaw co się dzieje na grupce pozostaje na grupce. Zapraszamy w środę o 18:30 do sali obok dolnego kościoła.

Grupka Moni (zamknięta)

To cotygodniowe, środowe spotkania, w które aż 13 fantastycznych osób wnosi to, co ma w sobie najlepszego. Dzielimy się życiem, śmiejemy, jemy dużo słodyczy innych przekąsek, ale też możemy porozmawiać o rzeczach ważnych, czasem trudnych, dylematach i nurtujących nas problemach społecznych. Nasza grupka to miejsce z drugim człowiekiem, a tym samym z naszym Stwórcą. Świeca zapalana na początku grupki, przypomina nam, że to On jest w naszym centrum, i dlatego, chociaż tacy różni – tworzymy jedną grupkę. A nasza znajomość to nie tylko środowe spotkania. Lubimy spędzać ze sobą czas, dlatego pizza, trampoliny, bilard to u nas częste sprawy :).