Odpowiedzialni

Podstawą duszpasterstwa są ludzie, którzy dobrze nim zarządzają. To dzięki ich zaangażowaniu wszystko działa jak powinno i panuje dobry duch. Każdy ma swoją funkcję, bo jak mawiał św. Ignacy: Ten robi najwięcej, kto robi dobrze jedną rzecz. Jednak duszpasterstwo tworzymy wszyscy razem, więc jeśli macie pytania, propozycje czy uwagi, kontaktujcie się z nami.  😉

Małgorzata Hełmecka
Małgorzata Hełmecka

Po trzyletniej przygodzie z Genetyką na Uniwersytecie Wrocławskim znalazłam swoją drogę na kierunku Analityka medyczna na Wrocławskim UMedzie. Lubię robić rzeczy. To istotna informacja bo lubię robić wiele różnych RZECZY : szyć, tańczyć, gotować, jeździć na rowerze i wiele wiele innych. Więc ciągle jestem w pędzie. „Przygodę” z jezuitami i duchowością ignacjańską zaczęłam 7 lat temu we wspólnocie MAGIS i jakoś tak wyszło, że przywiało mnie potem na DACH do Wrocławia. Obecnie jestem szefową naszego Duszpasterstwa i staram się z pomocą Ducha Świętego i innych odpowiedzialnych ogarniać to nasze małe zamieszanie zwane DACHem 🙂

Madzia Rawska
Madzia Rawska

Studiuję analitykę medyczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Moje hobby to taniec, czytanie książek, jazda na rowerze i gotowanie. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrej muzyki i filmów. Uwielbiam podróżować, nie tylko po Polsce. Kiedy mogę, spędzam czas z przyjaciółmi. Uważam, że możliwość poznania drugiego człowieka i szczera rozmowa z nim jest wielkim darem. Z drugiej strony cenię sobie chwile ciszy i samotności, ponieważ są one wspaniałą okazją do refleksji nad życiem.
Jestem osobą energiczną, radosną, lubiącą wyzwania, dlatego chwytam się różnych zajęć, co sprawia, że nigdy się nie nudzę. Jednym z nich jest prowadzenie grupki formacyjnej w duszpasterstwie. Jest ona miejscem, w którym mogę porozmawiać na ważne tematy oraz zbliżyć się do Pana Boga. Daje mi również siłę i wsparcie, kiedy przeżywam trudności.
Do DACHu trafiłam przez przypadek (chociaż wierzę, że Duch Święty mnie tu doprowadził). O duszpasterstwie nie wiedziałam praktycznie nic. Szukałam akceptacji, nowych znajomości oraz okazji do umocnienia wiary. Po pierwszym spotkaniu już wiedziałam, że jest to moje miejsce. Wyjazd na Biały Dunajec, a następnie zaangażowanie w duszpasterstwo sprawiło, że obecnie nazywam DACH moją drugą rodziną, bez której nie wyobrażam sobie życia. Mimo że jestem tu stosunkowo niedługo, to czuję się częścią tej wspaniałej wspólnoty.

Wojtek Dudziec
Wojtek Dudziec

Cześć!
W Dachu jestem już prawie trzy lata. Jak większość znalazłem się tutaj za sprawą Obozu w Białym Dunajcu. W tym roku zostałem wyznaczony na człowieka odpowiedzialnego za organizowanie wyjazdów w naszym Duszpasterstwie.
Organizuję więc wyjazdy w góry, gdzie podziwiamy piękne krajobrazy i zdobywamy różne szczyty, jak i również wyjazdy w ciche i spokojne miejsca, by móc trochę odpocząć i po prostu razem dobrze się bawić.
Oprócz tego zajmuje się jeszcze ogarnianiem różnych eventów m.in wyjścia na łyżwy, czy do kina, jak i również innych fajnych rzeczy, które dzieją się u nas w Duszpasterstwie. Nie robię oczywiście tego wszystkiego sam. Zawsze szukam ludzi, którzy mogą i chcą mi pomóc w tym wszystkim, bo co to za przyjemność robić coś samemu.
A co lubię robić w wolnych chwilach? Najlepiej to nic :P, ale staram się jednak spędzać czas aktywnie, aczkolwiek nie zawsze mi się udaje. Uprawiałem wiele dyscyplin sportu, jednakże teraz (gdy jest ciepło) gram jedynie w tenisa ziemnego i jeżdżę na rowerze. Bardzo lubię również chodzić po górach, szczególnie po Tatrach, dlatego też jestem już drugi raz szefem turystycznych na Obozie w Białym Dunajcu.
Po za tym lubię oglądać filmy i jak prawie każdy student, seriale oraz sport.

Kaja Maleszko
Kaja Maleszko

Do duszpasterstwa należę od 2014r., czyli od początku studiów i to właśnie głównie zespół mnie tutaj przyciągnął. Skończyłam Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice, a magisterkę robię z Organizacji Produkcji na tym samym wydziale. Gdybym miała robić w życiu tylko to, co sprawia mi radość, chodziłabym po Tatrach z ludźmi, których kocham i robiła zdjęcia, a wieczorami piekła babeczki, układała puzzle i grała na skrzypcach.

Filip Dyba
Filip Dyba

Na co dzień studiuję automatykę i robotykę na Politechnice Wrocławskiej. Ze swoich zainteresowań korzystam w DACHu, gdyż przypadł mi zaszczytny obowiązek kierowania grupką korepetycji. Mój dzień jest zwykle wypełniony przeróżnymi zajęciami, lecz jeśli znajdę wolną chwilę, to bardzo lubię spędzać ją z Przyjaciółmi, np. przy planszówce. Moja przygoda z DACHem zaczęła się od pewnego śniadania po roratach (serdecznie polecam!) w grudniu 2016r. Znalazłem tu Towarzystwo najlepsze z możliwych – Jezusowe!

Monia Orleańska
Monia Orleańska

Studentka optometrii na Politechnice Wrocławskiej. W przyszłości chciałaby zostać optometrystką, co spełni jej marzenie o pracy z ludźmi, korygowaniu ich wady wzroku i terapii widzenia. Poza uczelnią sporo czasu poświęca na wolontariat w Szlachetnej Paczce, co też sprawia jej ogromną radość. A gdy natrafi się jakiś wolny dzień, planuje wyprawę w ukochane góry! Wieczorami uwielbia spacery ze słuchawkami na uszach i lustrzanką, którą fotografuje szczególnie miasta. Jest fanką spędzania czasu z ludźmi na grach planszowych. Duszpasterstwo to dla niej miejsce spotkania z drugim człowiekiem i miejsce budowania relacji z Panem Bogiem. To mocno kształtuje jej osobowość. Prowadzenie grupki formacyjnej rozwija w niej kreatywność, otwartość, umiejętność słuchania i organizacji. Nic dziwnego, bo jej grupa to fantastyczni ludzie!